438403-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påssvets och Arbetsbord för sterilteknisk miljö
Referensnummer: RS 2018-06413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Påssvets och Arbetsbord för sterilteknisk miljö.
Produktgrupp Påssvets avbruten. Endast Arbetsbord för steriltekniskmiljö slutförd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192200 Bord för medicinska ändamål, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen