438408-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontanthantering.
Referensnummer: UH-2016-363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen sker med ett selektivt förfarande där samtliga anbudssökande som blivit kvalificerade kommer att inbjudas att lämna anbud. Anbud kan lämnas på ett eller båda av följande anbudsområden:
1. Norrköpings kommun, Norrköpings Airport AB och Norrköping Visualisering AB;
2. Söderköpings kommun.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Anbudsansökning, anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris för Norrköpings kommun, Norrköping Airport AB och Norrköping Visualisering AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 66110000 Banktjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun, Norrköping Airport AB, Norrköping Visualisering AB och Söderköpings kommun, inbjuder ert företag att ansöka om att få lämna anbud i offentlig upphandling av avtal gällande kontanthanteringstjänster, det vill säga hämtning av dagskassor, värdetransporter, uppräkning och insättning av kontanter, växling av pengar samt tillhandahållande av sedel- och myntpåsar.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsansökning, anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Anbudspris för Söderköpings kommun
Del nr: 2