438418-2020 - KonkurrensutsättningSverige-GRÖDINGE: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El, Styr och regler
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Syvab: s behov av tjänster för El, styr och regler
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nybyggnation samt ändringar i befintlig elanläggning.
Tekniskt underlag, installation, drifttagning, programmering av styrsystem och operatörspaneler, anslutning till nätverk samt dokumentation i form av CAD-ritningar.