438439-2021 - ÄndringSverige-Knivsta: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatubelysning och allmän el
Referensnummer: SUN-2021/247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en entreprenad som omfattar tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll avseende offentlig belysning och allmän el för anläggningar inom Knivsta kommun. I kontraktsarbetena ingår vidare planerat underhåll samt nyanläggning/-installation av nya belysningspunkter och armaturer på befintliga belysningspunkter, för avrop.
Nya och tillkommande anläggningar och anläggningsdelar kommer under kontraktstiden och efter besiktning successivt införlivas i huvudentreprenaden.