438451-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Diverse byggnadskonstruktioner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tillfälliga läktare.
Referensnummer: KSN-2017-3444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44112000 Diverse byggnadskonstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Destination Uppsala AB upphandlar tillfälliga läktare för SM-finalerna i Bandy.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44212000 Konstruktionsprodukter och konstruktionsdelar utom monterade eller monteringsfärdiga byggnader, 44212300 Konstruktioner och delar, 44212315 Utrustning för byggnadsställningar, 44212317 Ställningskonstruktioner, 44212320 Diverse konstruktioner, 44212380 Konstruktionsdelar, 45223100 Montering av metallkonstruktioner, 45223200 Konstruktionsarbete, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45341000 Montering av räcken
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen