2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodgasanalyser
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på Blodgasanalyser. Detta är en funktionsupphandling där avsikten är att säkerställa möjligheten att ta alla de blodgasanalyser som önskas på klinikerna i regionen enligt beskrivning i upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38434520 Apparater för analys av blod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103286:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434000 Analysatorer, 38434500 Biokemiska analysatorer