Officiellt namn: Kristianstads kommun Postadress: Besöksadress: Västra Storgatan 12 Ort: Kristianstad Postnummer: SE-291 80 Land: Sverige Att: Catarina Svensson E-post:catarina.svensson2@kristianstad.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Konsult fukt- och miljöutredning ramavtal.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristianstad.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal för konsulttjänster avseende fukt- och miljöutredningar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
Datum för beslut om tilldelning av kontrakt 16.11.2016