Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Virtualiserings-/lagringslösning och backuplösning
Referensnummer: 20-0236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212782 Programvaruutvecklingstjänster för lagringshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB upphandlar en virtualiserings-/lagringslösning och en backuplösning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48710000 Programvara för säkerhetskopiering eller återställning, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72263000 Programimplementation, 72910000 Säkerhetskopiering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen