438640-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Miljö- och teknikkonsult nytt avloppsreningsverk Gnesta Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMiljö- och teknikkonsult nytt avloppsreningsverk Gnesta Kommun
BeskrivningKonsulter för tillstånds- och anmälningsärenden enligt Miljöbalken gällande nytt miljötillstånd för avloppsreningsverk i Gnesta tätort med utsläppspunkt i Sigtunaån. Följande kompetenser ska offereras: Senior miljökonsult och Senior teknikkonsult. Miljökonsulten ska vara uppdragsledare för projektet.
Intern identifierareTI 2025-1123
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90713000 Miljörådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000