438759-2017 - ResultatSverige-Solna: Lås
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Installation och underhåll av nyckelfria lås.
Referensnummer: ON 2016:142 B
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar installation och underhåll av nyckelfria lås och ev. därtill hörande tilläggsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42967100 Digital fjärrkontrollenhet, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45111300 Demonteringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen