Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygghandelsvaror
Referensnummer: UH-2020-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Lycksele kommun (upphandlande myndighet) avser teckna ett Ramavtal utan volymgaranti med en leverantörer för löpande köp och leverans av bygghandelsvaror till kommunkoncernen.
Anbud som inlämnas av intressenter måste inlämnas elektroniskt enligt anvisningarna i e-Avrop och ska vara skrivet på svenska. Priser som anges ska vara angivna i svenska valuta (SEK), exklusive lagstadgad mervärdesskatt.
Förfrågningsunderlaget i sin helhet finns tillgängligt elektroniskt via e-Avrop. För att erhålla handlingarna hämtar anbudsgivaren ned handlingarna genom att klicka på "hämta & bevaka upphandling".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111000 Byggnadsmaterial, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen