Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning allmänna utrymmen FO6
Referensnummer: 2019-22209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser lokalvård med tillhörande tjänster av trapphus och allmänna utrymmen för förvaltningsområde FO6).
För mer detaljerad beskrivning av områdena se förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen