2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av förpackningsavfall samt returpapper från ÅVS
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som omfattar fraktionerna metallförpackningar, pappersförpackningar, plastförpackningar samt returpapper. I avtalet ingår; a) insamling och transport till avlämning av förpackningar från ÅVS /ÅVC b) utplacering/hämtning samt underhåll av insamlingsbehållare c) ärende- och avvikelsehantering
Intern identifierare: UVA-2026-00190
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000