438824-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skelettlab Trelleborg
Referensnummer: 1801607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av skelettlab till Lasarettet i Trelleborg och inklusive option.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111200 Röntgenlaboratorier, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen