438833-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Säkerhetsvaktstjänster och tjänster avseende reception/telefonväxel för Europeiska kommissionens representationskontor i Sverige
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsvaktstjänster och tjänster avseende reception/telefonväxel för Europeiska kommissionens representationskontor i Sverige
Referensnummer: COMM/STO/2022/RP/0403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetsvaktstjänster och tjänster avseende reception/telefonväxel för lokalerna tillhörande Europahuset i Stockholm, Sverige. Den upphandlande myndigheten erfordrar tjänster från ett företag för tillhandahållande av fysiska säkerhetstjänster, tjänster avseende reception/telefonväxel, katastrofhantering och ytterligare tjänster på begäran.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 210 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79992000 Receptionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säkerhetsvaktstjänster och tjänster avseende reception/telefonväxel för Europeiska kommissionens representationskontor i Sverige.