See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Industriprojektering
Beskrivning: Beställaren har behov av en ”generalkonsult” för nedan discipliner inom industriprojektering; - Media - El, styr och automation - Process - Ventilation
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110557:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten