2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av AV-produkter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av AV-produkter samt boknings- och besökssystem genom leasing (en ren hyreslösning utan något restvärde). Uppdraget avser också att tillhandahålla utbildning vid implementering samt service- och supportavtal under hela avtalsperioden.
Intern identifierare: UPH-2018-0364
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32321200 Audiovisuell utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32351300 Tillbehör till audioutrustning, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av AV-utrustning samt boknings- och besökssystem genom leasing (en ren hyreslösning utan något restvärde). Uppdraget avser också att tillhandahålla utbildning vid implementering samt service- och supportavtal under hela avtalsperioden.
Intern identifierare: Hyra av AV-produkter