2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licenspartner
Beskrivning: Denna upphandling avser ett ramavtal med en licenspartner som ska agera som proaktiv och strategisk samarbetspartner för SGU inom licensförsörjning, rådgivning och inköp av mjukvaror.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111685:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd