439012-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtrycksspolning och slamsugning.
Referensnummer: 157/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs stads och samverkande kommuner och bolags behov av följande tjänster: Högtrycksspolning och slamsugning, Slamsugning av brunnar enligt plan, Torr- och våtsugning, TV-inspektion, Filmning och ovalitetsmätning.
Förvaltningen för Inköp och upphandling (Inköp och upphandling) genomför en ramavtalsupphandling. Inköp och upphandling inbjuder anbudsgivare, nedan kallad leverantör, att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.