439076-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Myndighetsbesiktning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Myndighetsbesiktning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för myndighetsbesiktningar inom följande besiktningsområden: Hissar, lyft- och trycksatta anordningar samt portarVentilation (OVK)ElrevisionAnbud kan lämnas på ett eller flera besiktningområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124494:Lot:1