Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompetensutveckling och metodstöd inom LSS och IFO
Referensnummer: 19/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöbo kommun inbjuder till anbudsgivning avseende kompetensutveckling och metodstöd inom verksamheter enligt Lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) samt strukturerad öppenvård inom Individ och Familjeomsorg (IFO).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen