Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter Gästrike Vatten AB med dotterbolag
Referensnummer: 7821
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattar leverans av tjänst, tekniska konsulter inom V/A området enligt fastställd kravspecifikation för succesivt uttag under avtalstiden. Om hänvisning till namn, produktspecifika tjänster etc. anges i kravspecifikationen sker detta enbart för att förenkla beskrivningsarbetet. Likvärdiga tjänster som kan styrkas och motsvarar efterfrågade produkter och/eller metoder kan komma att accepteras. I denna upphandling kommer alla anbudsgivare/leverantörer som uppfyller kvalificeringskraven antas. KÖ lämnar inga som helst volymgarantier i ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 53 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen