439173-2019 - ResultatSverige-Henån: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefonitjänster
Referensnummer: Dnr. 60-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att delta i anbudsgivning i upphandling av ”Telefonitjänster”.
Målet med upphandlingen är att samverkande kommuner ska kunna avropa tjänster och funktioner inom området av en gemensam leverantör inom. Upphandlingen omfattar samtliga delar som kan komma ifråga för införande och tillhandahållande av ingående funktioner och tjänster, såsom licenser, integrationer, projektledning, utbildning, samt support och underhåll etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen