2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnadsarbeten ramavtal
Beskrivning: Norra Västmanlands Kommunalteknikförbund tillsammans med Fagersta kommun, Norbergs kommun och bolag inbjuder till anbudsgivning gällande ramavtal för planerade och oplanerade byggnadsarbeten inom beställarnas fastighets- och gatubestånd.
Intern identifierare: NVK 2026/00203
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontaktuppgifter
Intern identifierare: 1916495-0
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär
Intern identifierare: 1916496-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hjälpmedelsförteckning
Intern identifierare: 1916497-2
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: 1916500-3