439379-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Reparation och underhåll av pumpar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service av Värmepumpar
Referensnummer: N230-0535/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avtal för regelbunden service av värmepumpar i Lokalförvaltningens fastigheter.
Upphandlingen är uppdelad i tre geografiska områden i Göteborgs Stad, där anbud kan lämnas på ett eller flera områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen