Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tak- och avvattningsservice inkl. is- och snöröjning
Referensnummer: N230-0268/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avtal för tak- och avvattningsservice inkl. is- och snöröjning vid Lokalförvaltningens fastigheter.
Upphandlingen är uppdelad i fem geografiska områden i Göteborgs stad, där anbud kan lämnas på valfritt antal delar.
Avtalstid: 2 år med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen