439449-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdnära skrivare med tillbehör samt patientidentifikation, SLL816
Referensnummer: FSN 2021-0130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar vårdnära etikett, kvitto, lab och armbandsskrivare med tillhörande förbrukning samt patientidentifikationsband.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22455100 ID-armband, 30192320 Färgband till skrivare, 30199760 Etiketter, 33197000 Medicinsk datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen