Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av service-, reparations-, mindre underhållssamt
Nya installationer av värme och sanitet,VS, inom av beställaren förvaltade
Fastigheter och förhyrda lokaler samt VA-anläggningar. Upphandlingen avser
Inte service i de fall anläggningar har separata, gällande serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen