Ramavtal entreprenör inom ventilation, kyla och styr
Referensnummer: 19/00977
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av service-, reparations-, mindre underhålls- samt nya installationer av styr, kyla och ventilation inom av beställaren förvaltade fastigheter och förhyrda lokaler samt VA-anläggningar. Upphandlingen avser inte styr för automation och inte heller för service i de fall anläggningar har separata, gällande serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen