See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster – Bullerutredningar, Trafikutredningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: Bullerutredningar - Bullerutredningar i samband med framtagande av detaljplaner och genomförande av exploateringar Trafikutredningar - Trafikutredningar, tex trafikalstringsberäkningar, flödesanalyser och kapacitetsberäkningar, i samband med detaljplanearbeten och andra exploateringsprojekt - Framtagande av bla utformningsförslag och förprojekteringar i samband med detaljplanearbeten eller trafiksäkerhetshöjande åtgärder.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110126:Lot:1