439623-2018 - ResultatSverige-Vällingby: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lås- och tillträdesservice (2018)
Referensnummer: 18/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för service, underhåll och montage av mekaniska och elektromekaniska låsanläggningar, kameraövervakning och larmanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för service, underhåll och montage av mekaniska och elektromekaniska låsanläggningar, kameraövervakning och larmanläggningar för AB Svenska Bostäder med dotterbolag.