See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal endoskopiutrustning inom ÖNH, urologi, gynekologi, thorax och buk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende endoskopiutrustning inklusive maskinbunden förbrukning och optiker (inklusive troakarer och tuber) inom disciplinerna Öron-Näsa-Hals (ÖNH), urologi, gynekologi, thorax och buk. Upphandlingen är indelad i två avtalsområden. Denna efterannonsering avser avtalsområde 1.
Intern identifierare: 2024-O00289
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33164000 Laparoskopiutrustning, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000