Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssytem Fordon
Referensnummer: 20-016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
UM bjuder in till ansökan om kvalificering i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende fordon inom kategorierna personbilar, transportbilar och minibussar upptill åtta (8) passagerare.
Ansökan kan göras löpande under giltighetstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen