Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: 1963/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
MUCF avser att upphandla ramavtal avseende kommunikationsbyråtjänster med fullserviceerbjudande inom området varumärke och integrerad kommunikation. Uppdraget omfattar allt från strategisk
Rådgivning, kommunikationsplanering, produktion, leverans och genomförande till analys och utvärdering av kommunikationsprojekt m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen