439771-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mora: Byggnadsanläggning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande byggarbeten i Mora, Orsa och Älvdalen, 2019/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på förekommande byggarbeten för successiva avrop.
Observera att Avtalsvillkor och Administrativa bestämmelser liksom AF är de samma för upphandlingens samtliga delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del Mora, 2019/66 byggarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggarbeten för successiva avrop.
Del Orsa, 2019/66 byggarbeten
Del nr: 2
Del Älvdalen, 2019/66 byggarbeten
Del nr: 3
Del Särna/Idre, 2019/66 byggarbeten
Del nr: 4