439815-2020 - ÄndringSverige-Varberg: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugning och spolbilstjänster
Referensnummer: KS 2020/0184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för slamsugning och spolbilstjänster och därtill hörande tjänster
Upphandlingen omfattar slamsugning och spolbilstjänster och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Den uppskattade volymen under en fyraårsperiod är 4 000 000 SEK och kan ses som en indikation på kommande volym men kan dock inte garanteras.
Omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden. Leverantören förbinder sig att leverera de upphandlande myndigheternas verkliga behov.Ramavtal kommer att tecknas med två (2) leverantörer.