Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar transport av biogödsel från beställarens biogödselanläggning vid Kungsängens gård i Uppsala till biogödsellager i Uppsala med omnejd. Upphandlingen avser en avtalsperiod på 3 + 1 år.