439861-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategi-och kommunikationspartner till Visit Sweden
Referensnummer: UH-2020-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en varumärkes- och kommunikationspartner till Visit Sweden.
Visit Sweden har sedan tidigare samarbeten och partnerskap inom varumärkesstrategi och kommunikation. Under 2020 kommer leverantörer att upphandlas på grund av att organisationen nu lyder under lagen om offentlig upphandling. Denna upphandling avser en varumärkes- och kommunikationspartner som kan stötta Visit Swedens expertorganisation.
Upphandlingen avser teckna ett ramavtal med en avtalstid på två (2) år med möjlighet till förlängning om ett (1) år plus ett (1) år med en maximal avtalstid på fyra (4) år.