Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och Däckservice
Referensnummer: RS210832
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Däck och Däckservice till Region Halland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 34352000 Extra kraftiga däck, 34352100 Lastbilsdäck, 34352300 Däck till jordbruksmaskiner, 50116510 Regummering av däck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen