440003-2026 - Planering
Sverige – Medicinsk utrustning – RFI Laser för uretärstenar
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Laser för uretärstenar
BeskrivningVGR undersöker marknaden inför en eventuellt upphandling av laser för uretärstenar.
Intern identifierareRS 2026-04038
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning