Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Visitor surveys
Referensnummer: 233-132-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
National Historical Museums invites interested suppliers to submit tenders for procurement of a framework agreement for visitor surveys.
This procurement procedure is coordinated with the following parties:
Moderna Museet
Nationalmuseum
Museum of Natural History
Swedish National Maritime and Transport Museums
National Museums of World Culture
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79310000 Marknadsundersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen