440045-2024 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster inom VA – Tekniska konsulter VA
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter VA
BeskrivningEskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB avser upphandla ramavtal för tekniska konsulter i anläggningsprojekt. Det kan gälla ledningsentreprenader inom befintligt ledningsnät eller i ett utbyggnadsområde. Uppskattad volym för ramavtalet är ca 35 000 000 SEK/år.
Föregående meddelande209038-2022
Intern identifierareUH 22-24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtal för tekniska konsulter i anläggningsprojekt. Det kan gälla ledningsentreprenader inom befintligt ledningsnät eller i ett utbyggnadsområde.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningAvser byggledare
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningProjekteeringsledare
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3
BeskrivningVA-utredare
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 4
BeskrivningPartneringledare