440138-2023 - ResultatSverige-Sollefteå: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster
Referensnummer: UH-2022-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser grävmaskinstjänster i huvudsak för VA- och vägarbeten för den tekniska enheten, Sollefteå kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 Hjulgrävare nr 1 med maskinkod 21.2417
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I enlighet med förfrågningsunderlaget
Område 1 Hjulgrävare nr 2 med maskinkod 21.2417
Del nr: 2
Område 1 Hjulgrävare nr 3 med maskinkod 21.2417
Del nr: 3
Område 1 Traktorgrävare nr 1 med maskinkod 26.3214
Del nr: 4
Område 1 Traktorgrävare nr 2 med maskinkod 26.3214
Del nr: 5
Område 1 Bandgrävare med maskinkod 21-1322
Del nr: 6
Område 2 Hjulgrävare nr 1 med maskinkod 21.2417
Del nr: 7
Område 2 Bandgrävare med maskinkod 21.1322
Del nr: 8