440145-2024 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Rekvisitionsläkemedel Buprenorfin och Naloxone
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekvisitionsläkemedel Buprenorfin och Naloxone
BeskrivningUpphandling av läkemedlen Buprenorfin och Naloxone som beställs via rekvisitionsförfarande. Upphandlingen sker i samverkan mellan regionerna i Norra sjukvårdsregionen; Region Västernorrland, Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten.
Intern identifierare24IU97
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del 1