440173-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AC.GE01 Bygg- och installationsentreprenad
Referensnummer: 19MB118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bygg- och installationsarbeten i Sicklaanläggningen bestående av betong och stomkomplettering med installationer såsom Maskin-, El-, Ventilations- och Rörarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45262300 Betongarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen