Officiellt namn: Solna stad Postadress: Stadshusgången 2 Ort: Solna Postnummer: SE-171 86 Land: Sverige Att: Jonas Löfgren E-post:jonas.lofgren@solna.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Elkraft.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Solna.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende leveransavtal för elkraft till Solna stad, Råsunda Förstads AB samt Solna Vatten AB:s anläggningar. Se vidare administrativa föreskrifter punkt 2.4.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09310000 Elektricitet
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.