Officiellt namn: Örebro kommun Postadress: Box 30070 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 35 Land: Sverige Att: Emil Henriksson E-post:emil.henriksson@orebro.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Solskydd.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Solskyddsprodukter inklusive montering och demontering: — Leverans av solskydd; — Nyinstallation av beställda produkter; — Rådgivning av produkter, inkl. rådgivning kring barnsäkerhet och skötsel; — Nödvändig mätning; — Reparationer och kompletteringar av befintliga solskydds-/mörkläggningsanordningar, inkl. fästanordningar; — Demontering av befintliga solskydd, inkl. fästanordningar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))