Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Egendoms- samt Avbrotts-, Mer- och extrakostnadersförsäkring
Referensnummer: 20/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB (beställaren) har i sin verksamhet behov av att teckna Egendoms- och Avbrottsförsäkringar för en rad potentiella skadehändelser.
Jönköping Energi AB (The buyer) has in their type of business a need for Propeperty Damage and Business Interruption insurance for the potential damages to the business.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen