440409-2016 - ResultatSverige-Åkersberga: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Armada Fastighets AB – Hisservice.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Åkersberga.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Service och tillsyn av hissar m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.