440415-2019 - ResultatSverige-BORÅS: Stål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstruktionsstål
Referensnummer: 19/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14622000 Stål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika typer av konstruktionsstål till RISE AB i Borås och i Uppsala. Underlaget är delat i två olika geografiska delområden och anbud kan lämnas på en eller på båda delarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen